Atatürk Çocukları Marşları ve Çocuk Şarkıları kitabımızı

birçok kitap evinden temin edebilirsiniz...

BU KİTAP…
– Çocuklara alınabilecek en güzel hediyedir.
– Bu kitap ve beraberindeki CD; Anaokulu, İlkokul, Ortaokul ve hatta lise öğrencilerinin bile severek, eğlenerek, coşkuyla solo ve koro olarak söyleyebilecekleri şarkıları içermektedir.
– Bu kitap, sınıf öğretmenleri ya da müzik öğretmenlerinin okullarda, milli bayramlarda ya da belirli gün ve haftalarda, sınıf korosu, okul korosu olarak, hatta tüm okulun hareketleriyle birlikte etkinlik yapabilecekleri marşlar ve şarkılardan oluşmaktadır.
– Bu kitap çocuklarla birlikte tüm aile bireylerinin evde, arabada söyleyebilecekleri şarkılar ve marşlar içermektedir.
– Öğretmen ve öğrenciler, kitaptaki şarkıların hareketlerini www.muharrembaz.com adlı web sitesinin / KİTAP bölümünü ziyaret ederek öğrenebilirler.

ÖNSÖZ
Bu kitap, sınıf öğretmeni bir anne ve müzik öğretmeni bir babanın kızları Beste ve Ezgi ile birlikte bir aile olarak her sözünü, ezgisini beraber düzenleyip, beraber dinleyip, beraber söyleyerek, eğlenerek oluşturdukları şarkıların derlenmesidir. Amatör ruhlu, samimi ve özgündür…

Koroyu seven, şarkı söylemeyi seven, şarkı söylemenin koroda yer almanın çocuklara olumlu yönde birçok güzel davranış kazandırdığını gören ve bilen bir aileyiz. Onun için bu çalışmamızı ülkemizin tüm güzel çocuklarıyla da paylaşmak istedik.

Dileğimiz, bu kitaptaki şarkıları dinleyen ve söyleyen çocukların;

Atatürk, vatan, bayrak sevgisini; cumhuriyetin, ulusal egemenliğin, doğa sevgisinin, vefanın, engelsiz olmanın önemini; kardeşçe yaşamanın değerini daha iyi kavramalarını ve eğlenceli vakit geçirmelerini sağlamaktır.

Çocuklar şarkı söylesinler, şarkılar söyleyerek büyüsünler..

Kitabın ücretsiz eki olan Cd deki seslendirmeler de yine aynı samimiyetle ailemiz, arkadaşlarımız ve öğrencilerimiz tarafından yapılmıştır.

Bir cevap yazın

Your email address will not be published. Required fields are marked *